40-Й батальйон відзначив річницю свого створення

Самооборона 15 травня 2015 р. 11:50

15-го травня виповнюється рік з моменту створення батальйону територіальної оборони «Кривбас», або 40-го батальйону. Впродовж року він побував у найгарячіших точках на сході України. Відзначити річницю сорокового батальйону та вшанувати пам'ять загиблих бійців вирішили ті, хто воював в його рядах.

Ось тут, на 95-му кварталі, 40 батальйон бере свої витоки. В час протистояння на Майдані рік тому тут збирались криворізькі активісти, більшість з них, не роздумуючи і не вагаючись, стали бійцями добровольчого батальйону «Кривбас», аби боронити Кривий Ріг, область і Україну в цілому від терористичних угруповань. Нині тут, біля пам'ятної дошки загиблим криворіжцям, за традицією збираються небайдужі мешканці, козаки та бійці 40-го батальйону, відстоюють молебень, покладають квіти і організованою ходою рушають проспектом Миру до Алеї Слави, де, власне, запланована головна частина відзначення річниці створення БТО № 40.

З перших місяців існування бійці БТО «Кривбас» тримали всі укріпрайони і блокпости від Старобешева до Савур-Могили, потім був Іловайськ та Дебальцеве. Близько 70-ти загиблих, більше півсотні зниклих безвісти та понад 200-т поранених. За стійкість і мужність бійців «сороковки» сепаратисти нарекли батальйон Сталевим. Нині чимало хлопців вже повернулись до Кривого Рогу і чекають демобілізації.

Серед присутніх – і родичі тих бійців, доля яких до цих пір невідома. Так, Ігор Яблонський, розшукує свого брата Миколу Яблонського – бійця сорокового батальйону.

Загиблих в АТО побратимів з «сороковки» назвали поіменно, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та вручили нагороди від командування батальйону родичам загиблих. Від УПЦ Київського патріархату і особисто від патріарха Філарета, бійців батальйону «Кривбас» посмертно нагородили медалями «За жертовність і любов до України».

Впродовж заходу до присутніх зверталися командир батальйону Олександр Мотрий, родичі загиблих, звичайні криворіжці читали вірші, присвячені нашим сміливим бійцям-землякам. Самі бійці наголосили – в Кривому Розі не буде жодних республік, крім держави України.

Хоча на разі батальйон розформований, він продовжує своє існування в інших підрозділах військових сил України, оскільки його бійці зараз несуть службу по всій лінії фронту. Та головне – батальйон живе в серцях його бійців і звичайних криворіжців – як символ мужності, честі та гідності.Будь першим!

Будь ласка, авторизуйтесь або зареєструйтесь для коментування!