День пам'яті, примирення та перемоги у Новопільському будинку культури

Суспільство 13 травня 2016 р. 11:13

Кожного року, 9 травня, новопільська громада відзначає величне для українського народу свято - День перемоги над нацизмом у Європі. Цей воістину святий день наповнює людські серця не лише світлим почуттям радості і щастя, але й гірким присмаком журби за віддані життя та понівечені долі наших співвітчизників. День Перемоги змушує нас згадати події воєнних років, оцінити подвиги героїв і переосмислити бачення радянського та нацистського тоталітарних режимів.

9 травня об 11 годині ранку у Новопільському сільському будинку культури відбувся концерт до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Розпочався захід із запального попурі на тематику пісень воєнних років у виконанні соліста Миколи Сокура, який про війну дізнався безпосередньо від батька-фронтовика Федора Сокура.

Продовжила концертну програму пісня дуету “Слов’яночки” під назвою “Нашим героям”, сумні куплети якої поєднали героїв Другої світової війни та воїнів АТО, що перебувають на сході України.

Приємно, що найменші учасники концерту - вихованці ДНЗ “Снігуронька”, також вшанували звитягу та мужність бійців віршами, піснею і танком.

Свою подяку ветеранам висловили і вокалістки Юлія Афонічева, Софія Халік та Анастасія Складенко у пісні “Ветерани”, і закликали людей до миру композицією “Солнечный круг”.

Усю тугу та скорботу вдови, яка чекає з війни свого чоловіка-солдата емоційно описала вокалістка Лариса Закордонець у пісні “Мой милый, если б не было войны”.

Щоб пожвавити та відволікти публіку від невеселих думок енергійні молодиці з вокального ансамблю “Вербиченька” завзято заспівали знайому усім “Три танкиста”, на яку присутні відреагували бурхливими оплесками.

Бадьорий дух глядачів підтримали учасниці танцювального колективу “Шанс” з номером “Не плачь, девчонка”.

Вокалістка СБК Єлизавета Роднікова виконала веселу дзвінку пісню “Тальяночка”, і усі присутні неначе перемістилися на мить у той далекий 1943 рік, коли молодий хлопчина грав своїй коханій на залитій сонцем галявині.

У пам’ять замордованих, спалених заживо людей в німецьких концтаборах соліст Микола Сокур заспівав пісню-реквієм “Бухенвальдский набат”, а дівчата колективу “Шанс” відобразили муки загиблих в’язнів за допомогою хореографічної інсценізації.

Декламатор Світлана Філатенко з відчуттям смутку та розумінням зачитала вірш про усіх полеглих невідомих бійців, пам’ять про яких не зітреться у віках. “І без імен вони для нас - герої!” - такими величними словами закінчила читець свій виступ.

Юна декламатор Ангеліна Філатенко прочитала вірш як вдячність ветеранам за мир та спокій на рідній землі і за те, що вони змогли захистити нашу Батьківщину.

Наприкінці концертної програми учасниці колективу “Шанс” порадували глядачів патріотичною композицією “Україна - це моя любов!”, тим самим привітавши усіх з великим святом Перемоги.

Ми, мешканці Новопільської сільської ради, у вічному боргу перед учасниками Другої світової війни за їхню самовідданість, мужність, стійкість. Ми схиляємо голови у низькому поклоні перед тими, хто поклав життя за наше безхмарне сьогодення, хто зі зброєю в руках, словом і ділом боровся проти нацизму. Ми шануємо ветеранів, які все ще залишаються з нами як непохитний символ тієї Великої Перемоги. Ми пам’ятаємо!Коментарі 1

FromNovopillya
FromNovopillya
Треба віддати належне всім учасникам колективу за їхню роботу не зважаючи на повний ігнор збоку сіль.ради. Молодці, так тримати!
Будь ласка, авторизуйтесь або зареєструйтесь для коментування!