Смітники Новопілля знову в центрі уваги

Суспільство 1 липня 2015 р. 08:06

25 червня на територію Новопільської сільської ради завітали представники громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя» на чолі з начальником екологічної інспекції міста Кривий Ріг, активісти Громадської ради при Криворізькій районній державній адміністрації, а також журналісти популярного сайту «Перший Криворізький». Основними питаннями, якими зацікавилися високопосадовці та активісти, виявилися проблеми незаконних полігонів сміття на території сільської ради. «Екскурсію» по сміттєзвалищам провів мешканець села Халік В.А., котрий наголосив, що такі стихійні звалища – це катастрофа для села, і з цією проблемою слід боротися спільними зусиллями громади і влади села.

Слід відмітити, що на одному з таких сміттєвих полігонів (територія за кладовищем), окрім побутових відходів, було виявлено мул із промислових підприємств, а також відходи, напевно, дитячої лікарні. Так, дана територія організовано поповнюється кучугурами дитячих підгузків, використаних шприців, упаковками з під таблеток та лікарських засобів.

За словами Халіка В.А., раніше на місці цього смітника були поля пшениці та різноманітних овочів, а також невеликий ставочок, в якому місцеві хлопчаки ловили рибу. Зараз же місце, де природа могла б цвісти та буяти, перетворилося на суцільний жах, а родючі чорноземи - на смердючу суміш пластику та гнилі.

Далі активісти звернулися безпосередньо до Новопільського сільського голови Мелетича В.М. для розтлумачення ситуації з несанкціонованими смітниками. Мелетич В.М. відповів, що проблему смітників знає, але в бюджеті категорично не вистачає коштів для придбання сміттєвих баків та машини для вивезення сміття з села. Активістами також було відмічено, що на місці сміттєзвалища за кладовищем не встановлено жодної таблички про заборону вивозу туди сміття. За словами Мелетича В.М., такі таблички були встановлені, порушники неодноразово несли покарання, проте жодної адміністративної справи на підтвердження своїх слів сільський голова надати не зміг.

Також активісти зазначили, що сільський голова грубо порушує екологічне законодавство України, вивозячи сміття на територію, не призначену для цього, і створюючи, фактично зону екологічного лиха у власному селі. Проте відповіддю на усі аргументи та факти активістів звучало лише «немає коштів»…

Наостанок активісти та представники влади висловили своє сподівання, що В.М.Мелетич все ж знайде вихід із такої складної ситуації і знайдуться кошти на вирішення такої гострої для мешканців Новопільської сільської ради проблеми.

Нагадуємо, що на нашому сайті уже було висвітлено інформацію щодо кількості та площі смітників сільської ради. Тому адміністрація сайту й надалі буде продовжувати моніторити проблему несанкціонованих сміттєзвалищ на території Новопільської сільської ради.

Публікації в соц. мережі та сайт новин.

переглянути пост
переглянути пост
переглянути новину на сайті

Теги: root 1


Коментарі 1

FromNovopillya
FromNovopillya
І знову - СМІТТЯ, і знову - Новопілля, і знову - Мелетич. Такий собі причинно-наслідковий зв'язок. Закономірність прослідковуєте?
Будь ласка, авторизуйтесь або зареєструйтесь для коментування!